• Yönetici
  •  
    Alemulhavas.com Sitemizi paylaşarak ve kayıt olarak sizde bize desktek olabilirsiniz.Sitemize kayıt olarak sohbete katılabilrsiniz.İyi forumlar dileriz.
     

SRİ YANTRA İLE MEDİTASYON ÇALIŞMASI

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bilge
Site Admin
Mesajlar: 674
Kayıt: Cmt Ağu 08, 2020 2:53 pm

SRİ YANTRA İLE MEDİTASYON ÇALIŞMASI

Mesaj gönderen Bilge »

Sri Yantra, tüm mantraların anası olarak kabul edilir. Diğer yantralar bu diagramdan türemiştir. Hassas bir manyetik güce sahip bu sembol, tüm problemlerinizi çözmenize ve yaşamınızdaki tüm olumsuzlukları gidermenize yardımcı olabilir. Sri Yantra'yı kullanan kişi daha yüksek bir bilinç düzeyi elde edebilir ve kendi realitesini yaratmaya başlayabilir. Bu sembolü kullanmak, yolunuzu tüm engellerden temizleyerek yaşamınıza huzur ve uyum getirir, sınırlarınızın ve korkularınızın ötesine geçmeniz için size enerji verir. Sri Yantra’nın gezegenlerin ve diğer evrensel faktörlerin yaydığı belirli kozmik dalgaları toplayan bir enerji deposu olduğu söylenir. Bu dalgaları pozitif titreşime dönüştürür ve daha sonra bulunduğu çevreye ve üzerinde taşındığı bedene ileterek olumsuz enerjileri temizler.

Kullanan kişinin hayatındaki sisli alanların açılmasını, maddi ve manevi anlamda bolluk bereketi çekmesini ve tüm kayıplarını kara dönüştürmesini destekler.

Peki Sri Yantra ile meditasyon nasıl yapılır?MEDİTASYON ÖNERİSİ

Çok çeşitli Sri Yantra meditasyonu vardır, ancak geometriyi bilincin içine sokmanın doğrudan bir yolu olarak şu yöntemi kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Boş, beyaz bir duvar veya kağıt parçası.

Doğru bir Sri Yantra görüntüsü.

Bir zamanlayıcı

Uygulama

Konforlu bir şekilde ve aynı zamanda tetikte kalmanıza izin veren bir yere oturun. Sri Yantra’nın yanı sıra boş beyaz yüzeyinizi de yanınızda bulundurun. Beyaz bir duvar kullanıyorsanız, duvarı istediğiniz zaman net olarak görebileceğinizden emin olun.

Zamanlayıcıyı beş dakikaya ayarlayın ve yantra resmine bakmaya başlayın. Bakışlarınızı yumuşak tutun, gözlerinizin rahatlamasına ve Sri yantra görüntüsünün görsel farkındalığınıza girmesine izin verin.

Resme odaklanın. Düşünceniz başka yere kayarsa hiçbir yargılama yapmadan yantarya geri dönün. Beş dakika sona erdiğinde, bakışlarınızı hemen boş beyaz yüzeye taşıyın. Beliren görüntünün şekillenmesine, renklerin yer değiştirmesine, örneğin siyahın beyaz, beyazın siyah olmasına izin verin. Görüntüyü gördüğünüz sürece ona bakmaya devam edin; kaybolduğunda gözlerinizi kapatın ve kalan görüntülerin gözler kapalıyken ortaya çıkmasına izin verin. Dikkatinizi, görüntü tamamen kayboluncaya kadar üzerinde tutun. İstediğiniz kadar tekrarlayın. 30 gün boyunca pratik yapın ve Sri Yantra'nın etkisi altında hayatınızda neler olduğunu fark edin.SEMBOLÜN DERİN ANLAMI

Sri Yantra’nın çevresindeki üç daire dünü, bugünü ve geleceği temsil eder. İlk halkanın içinde, tüm umut ve arzuların eksiksiz şekilde yerine getirilmesini temsil eden on altı nilüfer yaprağı vardır. Bu yaprakların 15’i, algı ve eylemin on organı (dil, burun, ağız, cilt, gözler, kulaklar, ayaklar, eller, kollar ve üreme organları) ile beş elementi temsil eder (toprak, su, ateş, hava ve boşluk). On altıncı yaprak ise, elemetleri ve elementlerin etkileşimini algılardan toplayan ve yorumlayan zihindir.

İkinci halka da sekiz yaprak vardır. Her yaprak belirli bir aktiviteyi yönetir, konuşma, kavrama, hareket, atılım, zevk, tiksinti, çekicilik ve eşitlik.

İç halkada iç içe geçmiş ilk üçgen kümesi yer alır. Yukarıyı işaret edenler eril prensibi temsil eder; aşağı doğru bakanlar ise dişil prensibi…

En alttaki üçgenden başlayıp saatin tersi yönde gidersek bunlar: ajitasyon, arayış, cazibe, zevk, vesvese, hareketsizlik, serbest bırakma, kontrol, zevk, sarhoşluk, arzu, lüks, mantra ve dualitenin yok edilmesidir.

Bir sonraki daire, en alttaki üçgenden başlayıp saat yönünün tersine doğru şöyle gider: İlk üçgen, tüm başarının vericisidir. Bir sonraki servet veren. Üçüncüsü, hepsini memnun eden faaliyetlerin enerjisidir. Dördüncü, tüm kutsamaların getiricisidir. Beşinci, tüm arzuların derecelendiricisidir. Sonraki tüm acıların giderilmesi. Yedinci, ölümün yatıştırıcısı olarak kabul edilir. Sekizinci, tüm engellerin kaldırıcısıdır. Dokuzuncu, güzelliğin getiricisidir ve onuncu tüm iyi talihlerin vericisidir.

Üçüncü çemberdeki on küçük üçgen yine en alttan başlayarak ve saat yönünün tersine giderek şöyle sıralanır: Her şeyi bilme, her şeye kadir olma, bağımsızlık, bilgi, tüm hastalıkların imhası, koşulsuz destek, tüm kötülüklerin ortadan kalkması, korunma ve tüm arzuların elde edilmesi.

Dördüncü üçgenler çemberi, yine aynı noktada başlar ve saat yönünün tersine hareket eder ve şunları temsil eder: Sürdürme, yaratma, çözülme, zevk, acı, soğuk, sıcak ve eylem seçme yeteneği.

Merkez üçgenin ortasında saf bilinci ve varlığın orijinal halini temsil eden bir bindu noktası vardır.

أحب الإسلام💙 אללה מספיק בשבילי🌹
Cevapla